Piosenka Blikiem już napisana

Posłuchaj nowego utworu Igo

Premiera
nowego utworu Igo

Ten numer ma wiele matek i wielu ojców, bo powstał z Waszych Przelewów na telefon BLIK. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy nagrodzonym!

Jak zarejestrować numer w aplikacji bankowej?

Rejestracja numeru w usłudze Przelew na telefon BLIK jest niezbędna, by móc odbierać natychmiastowe przelewy. Sprawdź, jak to zrobić w aplikacji Twojego banku.

 • 1Ustawienia
 • 2Przelew na telefon BLIK
 • 3Zatwierdź numer telefonu

Jak zarejestrować numer w Alior Bank

Aby móc otrzymywać przelewy na telefon, powiąż swój numer telefonu z numerem konta, na które chcesz otrzymywać przelewy. Zrobisz to poprzez: EKRAN GŁÓWNY > PROFIL > USTAWIENIA > PRZELEWY NA TELEFON BLIK > Zarejestruj numer.

Jak wykonać przelew
na telefon BLIK?

Sprawdź, jak działa szybki przelew na numer telefonu w Twojej aplikacji bankowej. Uruchom aplikację mobilną banku, przejdź do Przelewów/Płatności a następnie wybierz Przelew na telefon/Przelew na telefon BLIK.

 • 1Krok
 • 2Krok
 • 3Krok

Gdzie znaleźć?

Po zalogowaniu do aplikacji banku na ekranie głównym w prawym górnym rogu wybierz , a następnie na dole ekranu wybierz Przelew na telefon.

Limity:

Jednorazowo możesz wysłać 500 zł

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś może odebrać Przelew na telefon BLIK?

Kontakty oznaczone są ikoną . Jeśli nie widzisz oznaczeń:
1. W ustawieniach Przelewu na telefon zaznacz, że chcesz widzieć kto korzysta z BLIK
lub/i
2. Wyraź zgodę na dostęp do kontaktów aplikacji Alior Bank.

FAQ

 • Jak zacząć korzystać z BLIKA?

  Należy pobrać na telefon aplikację mobilną banku, w którym posiadamy konto, ważne aby wcześniej sprawdzić, czy nasz bank udostępnia swoim klientom BLIKA.

 • Na jakich telefonach działa BLIK?

  BLIK działa na smartfonach z oprogramowaniem Android, iOS oraz Windows Phone. Do korzystania z BLIKA niezbędne jest połączenie z Internetem (pakiet danych lub wi-fi).

 • Czy BLIK jest bezpieczny?

  - Zarówno usługa płatności BLIK jak i sama aplikacja posiadają szereg niezbędnych zabezpieczeń: po pierwsze, osoba pobierająca aplikację bankową z BLIKIEM musi zostać w odpowiedni sposób zweryfikowana przez bank, tak aby bank mógł przypisać pobraną aplikację do jej rachunku bankowego. Sposób weryfikacji zależy od banku, którego aplikację pobieramy, może to być np. połączenie z CallCenter, weryfikacja w bankowości elektronicznej lub kod wysyłany poprzez SMS.
  - Drugim parametrem bezpieczeństwa jest mechanizm dostępu do aplikacji – taki jak np. PIN, odcisk palca lub hasło. Bez nich nie będziemy w stanie dostać się do aplikacji banku.
  - Kod potrzebny do przeprowadzenia transakcji jest generowany i zarządzany centralnie przez Polski Standard Płatności, operatora BLIKA. Zapewnia to unikalność jednorazowego kodu, który jest przypisany do użytkownika i ważny tylko przez 2 minuty. Sam BLIK, jako usługa, nie przechowuje żadnych danych użytkownika, które mogłyby zostać wykradzione, przechwycone i wykorzystane w innej transakcji.
  - Prośba o akceptację płatności, którą użytkownik widzi w swojej aplikacji, zawiera szczegółowe dane transakcji – co najmniej kwotę i odbiorcę płatności, a to kolejny ważny mechanizm bezpieczeństwa. Wypłaty z bankomatów, transakcje w internecie i płatności w sklepach stacjonarnych powyżej 50 PLN muszą być dodatkowo potwierdzone przez użytkownika PINem (chyba, że bank udostępnia klientom zarządzanie takimi limitami). Podawanie danych czy kontakt fizyczny instrumentu płatniczego z terminalem lub bankomatem nie jest wymagany.

 • Jakie są opłaty za korzystanie z BLIKA?

  Ceny za korzystanie z BLIKA znajdują się w tabeli opłat i prowizji banku, z którego aplikacji korzystamy.

 • Gdzie mogę płacić BLIKIEM?

  BLIKIEM możesz płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych.
  W sklepach internetowych BLIK zwykle pojawia się jako jedna z wielu opcji na etapie wyboru metody płatności w trakcie zakupów.

  Jeśli BLIK nie występuje jako jedna z metod płatności, sprawdź, czy nie znajduje się pod logo integratorów płatności.

  Sklepy stacjonarne udostępniające BLIKA oznaczone są naklejką Blik logo, możesz też zapytać sprzedawcę, czy sklep przyjmuje płatności BLIKIEM

 • W których bankomatach mogę wypłacić gotówkę BLIKIEM?

  BLIKIEM możesz wypłacać pieniądze z większości bankomatów w Polsce. Są to bankomaty własne banków (Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium, PKO Banku Polskiego) udostepniających BLIKA, bankomaty sieci Euronet, PlanetCash, IT Card i BPS.

 • W których bankomatach mogę wpłacać pieniądze BLIKIEM?

  Usługa dostępna jest dla klientów ING Banku Śląskiego i Banku Millenium w bankomatach/wpłatomatach własnych. W przypadku klientów Banku Pekao S.A. usługa dostępna w bankomatach/wpłatomatach sieci Euronet i IT Card.

 • Co zrobić jeśli zgubię telefon z zainstalowaną aplikacją banku?

  Należy niezwłocznie poinformować swój bank i zablokować aplikację kanałem bankowości elektronicznej banku. Jeżeli Twój telefon umożliwia zdalne wyczyszczenie jego zawartości, w trosce o swoje dane przechowywane na telefonie, skorzystaj również z tej funkcji. Pamiętaj również o tym, aby dostęp do swojego telefonu zabezpieczać hasłem lub pinem, co w przypadku jego zgubienia zmniejsza ryzyko dostępu do danych przez osobę nieuprawnioną.

 • Czy w każdym banku BLIK działa tak samo?

  Każdy z banków udostępnia podstawowe funkcje systemu, czyli kod BLIK, który służy do płacenia w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacania gotówki z bankomatów. Kod BLIK zawsze składa się z sześciu cyfr, jednak jego umiejscowienie w aplikacjach poszczególnych banków może się nieco różnić. Natomiast, dostępność funkcji: wpłacanie gotówki, przelewy na numer telefonu oraz generowanie czeków zależy od tego co dany bank udostępnia swoim klientom. Również limity ilościowe i kwotowe dla transakcji mobilnych BLIK ustalane są indywidualnie przez banki.

 • Gdzie powinienem zgłosić nieudaną transakcję?

  Właściwą instytucją jest bank, którego aplikacja została użyta do dokonania transakcji. To bank posiada wszelkie informacje i szczegóły dotyczące transakcji, w związku z powyższym, jedynie on może podjąć skuteczne działania reklamacyjne.

 • Czy na jednym telefonie można mieć aplikacje kilku banków? Na którą aplikację w tej sytuacji przyjdzie przelew na numer telefonu?

  Tak, możliwe jest korzystanie z aplikacji różnych banków na tym samym telefonie. Przelew na numer telefonu przyjdzie na ten numer rachunku, który Klient ustawi jako domyślny.

 • Co, jeśli zrobię przelew na numer telefonu, osobie, która nie korzysta z płatności mobilnych (jej numer nie jest jeszcze zarejestrowany w bazie)?

  Klient zlecający przelew otrzyma informację od swojego banku, że odbiorca przelewu nie jest zarejestrowany. Bank może w tej sytuacji zaproponować Klientowi zlecającemu przelew, że powiadomi odbiorcę o tym, że taki przelew czeka na odebranie. Aby otrzymać przelew, jego odbiorca powinien postąpić zgodnie ze wskazówkami banku. Jeśli tego nie zrobi w określonym czasie, środki wrócą do nadawcy. Klient może też skontaktować się z odbiorcą przelewu i namówić go do zarejestrowania swojego numeru telefonu, aby mógł odbierać przelewy na numer telefonu.

więcej